LUBIN. Bądź widoczny z daleka

widoczny na drodze 2Odblaskowe opaski jeszcze przed rozpoczęciem wakacji otrzymają uczniowie niektórych szkół z powiatu lubińskiego. Oprócz tego w ramach akcji „Widoczny z daleka” funkcjonariusze z komendy w Lubinie przeprowadzą z dziećmi pogadanki na temat bezpieczeństwa na drogach.

Akcja „Widoczny z daleka” zostanie przeprowadzona na dwóch etapach.

– Działania kierujemy do różnych grup uczestników ruchu, ze szczególnym jednak uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – mówi Karolina Hawrylciów z KPP Lubin.

widoczny na drodzeObecnie trwa pierwszy etap akcji. Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej odwiedzają wybrane szkoły, w których przeprowadzają pogadanki na temat bezpiecznych wakacji oraz rozdają opaski odblaskowe ufundowane przez lokalne samorządy. Etap ten ma zakończyć się przed wakacjami. Drugi etap nastąpi już po wakacjach i tym razem będzie skierowany głównie do rowerzystów i motorowerzystów, którzy w okresie jesiennym decydują się na jazdę po zmroku.

– Na drogach Dolnego Śląska w dalszym ciągu jest zbyt dużo wypadków drogowych, lubińska policja wyszła z akcją „Widoczny z daleka”, by podjąć próbę ograniczeniu liczby ofiar śmiertelnych, a także wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego- dodaje Hawrylciów.

DRM/ FOT. KPP LUBIN

Dodaj komentarz