LUBIN. Apelowali o dalszą pomoc dla Ukrainy

IMG_1827Lubinianie zapalili znicze ku czci poległych na Majdanie. Na Wzgórzu Zamkowym zorganizowano manifestację solidarności z Ukrainą.

Pod pomnikiem „Solidarności” w Lubinie zebrało się kilkadziesiąt osób. Najpierw odsłuchano hymnów Polski i Ukrainy. Następnie uczestnicy manifestacji ułożyli krzyż ze zniczy pod głazem i ukraińską flagą, by uczcić pamięć zamordowanych przez Berkut.

– Oddali życie za wolność i demokrację Ukrainy. Pozostawili swoje rodziny. Pozostały tam także tysiące osób rannych, w wyniku bandyckich działań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, strzałów snajperów – mówił Jerzy Pawliszczy z legnickiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

Związek Ukraińców przypomniał także, że mimo, iż walki ustały, dla Ukrainy jest to dopiero początek przemian. Legnicki ZUwP przygotował apel do wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska, który odczytano podczas manifestacji w Lubinie.

IMG_1833– My, obywatele Polski pochodzenia ukraińskiego pragniemy podziękować wszystkim naszym współobywatelom, całemu społeczeństwu polskiemu za nieocenioną pomoc i wsparcie dla Ukrainy w tym jakże trudnym czasie. Niemożliwa do przecenienia jest postawa zarówno władz RP jak i większości obywateli. My, mieszkańcy Lubina, Legnicy i okolic szczególnie dziękujemy Dolnoślązakom. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie i pomoc. Na ulicach Kijowa są tysiące rannych. Staramy się zebrać jak najwięcej pieniędzy na pomoc rannym, represjonowanym w Kijowie i innych miastach Ukrainy. Przyłączcie się. Potrzebna jest wasza pomoc – odczytał Pawliszczy.

DRM

Dodaj komentarz