LUBIN. 2015 z nadwyżką budżetową

IMG_8639Budowa małej obwodnicy, II etap rewitalizacji Ratusza Miejskiego oraz przebudowa ulicy Mickiewicza – to najważniejsze inwestycje, które władze Lubina planują zrealizować w 2015 roku. Radni miejscy przyjęli projekt budżetu na przyszły rok. Mimo, że dochody nie są tak wysokie, jak w poprzednich latach, to jednak zaplanowano ponad 7 -milionową nadwyżkę w budżecie.

Mijający rok obfitował w Lubinie w spektakularne inwestycje, jak zakończenie budowy hali widowiskowo-sportowej, czy otwarcie Parku Wrocławskiego. Rok 2015 nie będzie tak bogaty pod względem inwestycyjnym, jednak kilka pozycji w nowym budżecie zasługuje na szczególną uwagę.

– Najważniejsze to budowa małej obwodnicy, remont ulicy Mickiewicza, budowa boiska na Kilińskiego, remont Ratusza oraz baseny – wymienia Andrzej Górzyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie.

Zaplanowane wydatki w 2015 roku wyniosą 313 mln i 700 tysięcy złotych, przy dochodach w wysokości nieco ponad 321 mln zł. Ponad 7-milionową nadwyżkę budżetową miasto przeznacza na spłatę pożyczek i kredytów.

– Budżet mógłby być lepszy, jakby były większe dochody. Jak państwo wiecie, kombinat na razie w tym roku nie płaci CIT-u przez ten gangsterski podatek od kopalin – mówi Andrzej Górzyński.

Radni przyjęli projekt budżetu na 2015 rok zdecydowaną większością głosów.  

DRM

Dodaj komentarz