Opublikowany: sob, Kwi 7th, 2018

Lokalni liderzy opowiedzieli o swoich sukcesach (FOTO, WIDEO)

„Działaj Lokalnie” to konkursowy program, z którego finansowane działania aktywizujące mieszkańców. Jedni chcą się integrować, jeździć na wycieczki, inni mają pomysły na poprawę wizerunku swoich miejscowości. Projekt koordynuje w naszym regionie stowarzyszenie Partnerstwo Kaczawskie.

W Dobkowie, w gminie Świerzawa, podsumowana została 10. edycja konkursu. Wzięły w niej udział stowarzyszenia, fundacje i grupy nieformalne m.in. z Wojcieszowa, Pielgrzymki, Bolkowa, Paszowic, Mściwojowa i Jawora. Mieszkańcy tych miejscowości oprócz wycieczek i wspólnych spotkań zorganizowali place zabaw, miejsca wypoczynku i skwery. W Brenniku (gmina Ruja) za pozyskane pieniądze zakupiono duży namiot, ławki i stoły.

– Wszystko będzie służyło naszym mieszkańcom. Jesteśmy niewielką miejscowością, trudno byłoby nam samodzielnie dokonać takich zakupów – mówi z dumą sołtys Brennika, Anna Przybyła.

W Bolkowie powstała ekologiczna ścieżka edukacyjna szlakiem unikatowych drzew, natomiast w Jaworze dzięki projektowi powstał skwer poświęcony dzieciom chorym na autyzm, który wkrótce zakwitnie na niebiesko.

– Głównym partnerem finansowym jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Akademia Filantropii w Polsce. Do programu często dołączają samorządy i lokalni przedsiębiorcy. W naszym przypadku był to Bank Spółdzielczy – mówi Krzysztof Kowalczyk, koordynator programu z ramienia Stowarzyszenia Kaczawskiego.

Podczas gali w Dobkowie podsumowano projekty i zapowiedziano nowy nabór.

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..