Jest lewoskręt na polkowickiej „3” w kierunku Głogowa

Powracamy do tematu zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu krajowej „trójki” i ulicy Kopalnianej w Polkowicach. W ostatnich dniach otrzymaliśmy wiele pytań w sprawie lewoskrętu od strony Sobina w kierunku Głogowa i Zielonej Góry. Informujemy, że taki już jest.  

Oczekiwaną przez kierowców zmianę w organizacji ruchu w tym rejonie zapowiadał na początku kwietnia na naszym portalu Mariusz Zybaczyński, polkowicki radny miejski, inicjator wcześniejszej zmiany na skrzyżowaniu. Przypomnijmy, zlikwidowano wtedy lewoskręt z „trójki” w kierunku Sobina.

– Sygnalizacja włącza osobno kierunki Polkowice/Sobin, dzięki czemu nie będzie dochodzić do sytuacji niebezpiecznych, na przykład, zderzeń czołowych na tym skrzyżowaniu – przekonywał wtedy radny.

Co też ważne, przywrócenie lewoskrętu, obecnie bezkolizyjnego, w kierunku Głogowa od strony Sobina, odciąży ruch w Polkowicach, szczególnie w godzinach szczytu.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..