Opublikowany: sob, Sie 3rd, 2019

Leszczyńska znów w remoncie

Zmieniła się już organizacja ruchu, a rozpoczęte prace mają zakończyć się oddaniem do użytku mieszkańców nowej jezdni na odcinku od mostu na Czarnej Wodzie do ulicy Bydgoskiej. Na tym jednak nie koniec remontu ulicy Leszczyńskiej w Legnicy.

Wykonawca, Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane, rozpoczął pierwszy etap inwestycji – przebudowę jezdni. Zamknięta dla ruchu została połowa ulicy od strony ogródków działkowych. Obecnie kierowcy mogą jechać w obu kierunkach drugą połową jezdni. Jak tłumaczą legniccy urzędnicy, inwestycja jest realizowana w cyklu dwuletnim. W przyszłym roku rozpocznie się jej drugi etap.

– Roboty drogowe rozpoczną się od zdjęcia starej warstwy asfaltu – tłumaczy Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Ten surowiec zostanie zużyty m.in. do utwardzania dróg gruntowych. Od wielu lat w ten właśnie sposób wykorzystujemy odzyskane podczas remontów dróg materiały.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na przebudowę ul. Leszczyńskiej został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez firmy. W drugim, ogłoszonym w maju, swoje oferty zgłosiły trzy przedsiębiorstwa. Najniższa z ofert przekraczała o ponad milion złotych kwotę zaplanowaną w budżecie. Po otrzymaniu rządowej dotacji i uwzględnieni jej w budżecie miasta można było wybrać wykonawcę. Koszt inwestycji to ok. 7 mln 167 tys. zł.

Andrzej Szymkowiak

To kolejny etap przebudowy tej ważnej dla miasta arterii komunikacyjnej. W tym roku przebudowany został odcinek od skrzyżowania z ul. Głogowską (przy wiadukcie kolejowym) do ul. Ścinawskiej.

Z kolei pod koniec minionego roku ul. Leszczyńska przebudowana została od skrzyżowania ze Ścinawską do mostu nad Czarną Wodą. Zakres inwestycji obejmował: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa. Koszt ok. 3,5 mln zł.

Wcześniej przy ul. Leszczyńskiej zbudowana została stacja paliw. W związku z tą inwestycją w sąsiedztwie stacji, na koszt inwestora, wykonano sporo robót. Przebudowany był fragment ul. Łokietka. Na Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe. Zbudowano sygnalizację świetlną na jej skrzyżowaniu z Łokietka i Ścinawską.

źródło, fot. UM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..