Leśnicy rozdają sadzonki drzew

Leśnicy z nadleśnictwa Lubin rozdają sadzonki drzew. Każdy chętny może posadzić np. lipę w swoim ogródku. Wszystko w ramach akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

To już czwarta edycja akcji sadziMY. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Można dostać je we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, również w Lubinie.

– To jest akcja skierowana do całego społeczeństwa. Każdy, kto chciałby włączyć się w tę akcję i posadzić swoje drzewo, to serdecznie zapraszam. Każdy chętny dostanie sadzonkę i będzie można posadzić sobie ją albo na swoim gruncie albo u nas w nadleśnictwie i zadbać o nie – informuje Norbert Wende, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Lubin.

Punkt kulminacyjny akcji sadziMY będzie miał miejsce jutro okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. W lubińskim nadleśnictwie do wyboru jest kilka gatunków drzew, m.in. sosny w tym czarną, smołową i pospolitą, świerka, buka i lipę. Wraz z drzewkiem każdy otrzyma instruktaż, jak należy prawidłowo zasadzić roślinę.

– Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednie miejsce, takie, żeby to drzewo nie przeszkadzało w przyszłości, bo to są drzewa leśne,, które rosną dosyć duże. Aczkolwiek oczywiście można je przycinać i formować więc w jakiś sposób można wpływać na ich formę. Musi być również dobra gleba. Trzeba tez zadbać o to, żeby była dobra wilgoć oraz słońce – zaznacza Wende.

Sadzonki można odebrać jeszcze jutro– 30 września w siedzibie nadleśnictwa przy ulicy Spółdzielczej 18 w godzinach od 9.00 do 15.00. Podobnie w kancelarii leśnictwa Koźlice.

Dodaj komentarz