Opublikowany: pt, Gru 14th, 2018

Legniczanka opowie o Powstaniu Warszawskim

W przyszłym tygodniu legnicka pisarka Agnieszka Cubała spotka się z czytelnikami, by mówić o swojej historycznej pasji. Będzie to z pewnością okazja do wysłuchania opowieści m.in. o sportowach w Powstaniu Warszawskim.

W książce „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim” autorka opisała postaci m.in. Bohdana Tomaszewskiego, Eryka Lipińskiego, Andrzeja Łapickiego, Olgierda Budrewicza i Tadeusza Komorowskiego, Jadwigi Jędrzejowskiej i wielu innych – piłkarzy, siatkarzy, narciarzy, lekkoatletów, jeźdźców.

Agnieszka Cubała jest specjalistką w dziedzinie marketiingu i pasjonatką historii Powstania Warszawskiego. Swoją przygodę z tematem rozpoczęła od książki „Ku wolności… Międzynarodowe, polityczne i psychologiczno-socjologiczne aspekty Powstania Warszawskiego”. Pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego. Opracowała hasła autorskie do Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego. Była konsultantką historyczną dwóch rozdziałów polskiego wydania książki Normana Davisa „Powstanie ’44”. W ostatnich latach ukazały się jej dwie kolejne książki: „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy” oraz „Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia”. Za pierwszą z nich otrzymała na Targach Książki Historycznej (2016) prestiżową nagrodę Klio w kategorii varsaviana. W lipcu 2018 roku Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyznała jej honorową odznakę „Zasłużony dla Warszawy” za popularyzację wiedzy o historii miasta.

Na wieczór autorski z pisarką zaprasza Legnicka Biblioteka Publiczna. Spotkanie już we wtorek, 18 grudnia, o godz. 17.30 w siedzibie czytelni przy ul. Piastowskiej 22. Obiekt posiada windę dla osób niepełnosprawnych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..