„Ładny dzień” na teatralnym strychu (WIDEO)

Twórcy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy zapraszają na spektakl „Zapowiada się ładny dzień” autorstwa poetki Anny Podczaszy. Monodram Joanny Gonschorek niesie przesłanie dla każdego. I dla każdego: inne. W dodatku równie bogate zarówno na przestrzeni aktorskiej, jak i wizualnej oraz dźwiękowej.

Najnowszy monodram Joanny Gonschorek zabiera widzów na poddasze Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, a stamtąd – absolutnie wszędzie, gdzie tylko dusza zapragnie. To efekt tekstu Anny Podczaszy. Już pierwsze reakcje potwierdzają bowiem, że każdy, kto kupi bilet może interpretować „Zapowiada się ładny dzień” w odmienny, skrajnie nawet, sposób.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

Ładny dzień zapowiada zatem Joanna Gonschorek. To czwarty monodram w jej dorobku, po „Joannach”, „Kobiecie z bluesem” i ostatnim „Świństwie” z 2011 roku. Reżyseruje Magda Skiba.

Artyści zapraszają na opowieść o prognozie pogody, sprawdzalnej w stu procentach, oraz tajnikach jej przedstawiania, ale i przeżywania przez pryzmat jednostki pukającej do drzwi podpisanych skrótami: NFZ, SOR i OIOM.

Premiera 22 października o godz. 19 na strychu teatru. Jak podkreślają twórcy, spektakl zabiera w podróż na trzech nierozerwalnie połączonych płaszczyznach: aktorskiej, wizualnej autorstwa Karola Budrewicza i dźwiękowej, za którą odpowiada duet: Amadeusz Naczyński i Marek Litwin.

Dodaj komentarz