Opublikowany: wt, Sty 15th, 2019

Legniczanin zachęcał do zbrodni i samobójstw

Do policyjnego aresztu trafił 36-letni legniczanin, który na jednym z internetowych portali promował przestępstwa z nienawiści. O losie mężczyzny, który zachęcał do popełniania zbrodni i zbiorowych samobójstw zdecyduje teraz sąd.

Legniczanina podejrzanego o nawoływanie do zbrodni za pośrednictwem internetu zatrzymali dolnośląscy policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z nadkaczawskiego miasta.

– Jak ustalili policjanci mieszkaniec Legnicy na jednym z portali społecznościowych wzywał do zbrodni i zbiorowych samobójstw – informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski. – Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mieszkańca Legnicy funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia z nośnikami pamięci. Wszystkie przedmioty zostaną teraz poddane szczegółowej analizie przez biegłych pod kątem ich zawartości. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu.

Stróże prawa przypominają, że nawoływanie do nienawiści jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności.

– Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Za podżeganie do popełnienia przestępstwa grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O dalszym losie 36-letniego mężczyzny zdecyduje teraz sąd – dodaje nadkom. Zaporowski.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..