Opublikowany: śr, Wrz 11th, 2019

Legniczanie najchętniej ślubują sobie latem

Tylko w sierpniu w Legnicy zawarte zostały 93 śluby: 48 konkordatowych i 45 przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Były też ceremonie w plenerze.

Patrząc statystycznie, w maju zawartych zostało w Legnicy pół setki małżeństw (24 konkordatowych i 26 cywilnych), w czerwcu było ich już 87. Ale choć młodzi wybierają na ślub miesiąc z literą „r”, to lipiec nie był gorszy – 83 śluby.

– To środek lata, stąd zakochani bardzo chętnie wybierają tę porę na wypowiedzenie przysięgi małżeńskiej – mówi Albert Kozakowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Legnicy. – Aura sprzyja też temu, by powiedzieć sobie sakramentalne „tak” poza Urzędem Stanu Cywilnego. W czerwcu, lipcu i sierpniu odbyło się kilkanaście takich ślubów, między innymi, w pałacach w Warmątowicach Sienkiewiczowskich i krotoszyckim czy w legnickich hotelach.

Jak dodaje kierownik USC, w Legnicy „sierpień to wciąż ulubiony miesiąc zakochanych”, choć grafik na wrzesień też jest już niemal pełny. Dużym ułatwieniem dla nowożeńców jest możliwość rezerwacji terminu ślubu przez internet.

W tym roku w Legnicy odbyło się już niemal 400 ślubów, w tym 196 konkordatowych. Bilans zeszłego roku to, w sumie, 584 ceremonie.

Fot. Ilustracyjne 

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..