Legniczanie bronią zieleni (WIDEO)

Mieszkańcy ulic Szwoleżerów i Kawaleryjskiej nie chcą się zgodzić na budowę zbiornika retencyjnego na terenie zielonym pod ich oknami. Napisali w tej sprawie do prezydenta, poprosili też o pomoc jednego z radnych.

O sprawie zrobiło się głośno po interwencji mieszkańców ulic: Szwoleżerów i Kawaleryjskiej. Postanowili zaprotestować, gdy usłyszeli, że Zarząd Dróg Miejskich planuje budowę zbiornika retencyjnego w bezpośrednim sąsiedztwie ich domów. Napisali list do prezydenta Legnicy, o wsparcie poprosili też radnego z opozycji.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pomysłów na zagospodarowanie terenu jest wiele. W przeszłości lokalna społeczność próbowała zresztą odmienić skrawek zieleni, składając wniosek do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Jak usłyszeliśmy od mieszkańców pobliskich budynków, niemal każdy pomysł będzie lepszy od tego, co zaplanowało miasto.

Radny złożył w tej sprawie interpelację. Dziś czeka na odpowiedź, podobnie jak mieszkańcy, którzy wystosowali list do Tadeusza Krzakowskiego. Jak usłyszeliśmy dziś zarówno w magistracie, jak i ZDM, trwa analiza pism, na komentarz jeszcze zbyt wcześnie.

Dodaj komentarz

*

code