W Legnicy rusza zbiórka choinek

Już od piątku pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej będą zbierać świąteczne drzewka, które mieszkańcy zostawią przy zasiekach śmietnikowych. Gdzie i kiedy wystawiać choinki?

Kolejna już zbiórka ruszy w piątek, 18 stycznia, i będzie trwać także w sobotę. Każdy, kto przegapi okazję będzie mógł nadrobić zaległości 25 i 26 stycznia, wtedy bowiem pracownicy LPGK będą powtarzać zbiórkę.

– Akcja obejmuje zarówno zabudowę jedno, jak i wielorodzinną. Choinki należy wystawiać przy zasiekach śmietnikowych. Przypomnijmy, że choinki należą do kategorii odpadów biodegradowalnych, które w ciągu roku odbierane są od kwietnia do listopada – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Urzędnicy przypominają, że choinki można także bezpłatnie odwozić do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – przy ul. Rzeszotarskiej lub Nowodworskiej. Jak pokazują statystyki, na to rozwiązanie decyduje się część mieszkańców.

– Podczas poprzednich akcji mieszkańcy Legnicy pozbywali się ok. tysiąca choinek. Wszystkie zostały przerobione na kompost – dodaje Rodak.

Dodaj komentarz