Opublikowany: nie, Gru 8th, 2019

Legnicy komornicy stosowali metody przestępcze

Fot. ilustracyjna

Prokuratura Rejonowa w Legnicy prowadzi śledztwo dotyczące jednej z miejscowych kancelarii komorniczych, której pracownicy mieli przywłaszczać pieniądze wierzycieli i dłużników, stosując metody przestępcze. Komornika Rafała O. oraz asesora komorniczego Renatę P. zatrzymała policja.

Zarówno legnicki komornik, jak i asesor z tej samej kancelarii, Renata P., zostali już zatrzymani przez policję na polecenie prokuratora. Ten wydał postanowienie o postawieniu Rafałowi O. zarzutów popełnienia przestępstw przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przy pełnieniu służby na stanowisku komornika sądowego przy prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych oraz przywłaszczenia pieniędzy, które zostaną mu ogłoszone.

– W związku z przedstawieniem mu zarzutów w sprawie zawisłej przed sądem i skierowaniem aktu oskarżenia, Rafał O. został zawieszony w czynnościach komornika oraz ma zakaz przebywania w pomieszczeniach kancelarii komorniczej. Pomimo tego, oskarżony wielokrotnie przebywał na terenie kancelarii komorniczej, a w tym w celu pobierania gotówki, przywłaszczając łącznie sumę stanowiącą mienie znacznej wartości. Trwają obecnie czynności procesowe mające na celu ustalenie łącznej kwoty przywłaszczonych przez Rafała O. pieniędzy – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Renata P. usłyszała zarzuty ułatwienia Rafałowi O. przywłaszczenia pieniędzy oraz przywłaszczania wspólnie i w porozumieniu z Rafałem O. należności stanowiących mienie znacznej wartości.

– Po przesłuchaniu zastosował wobec tej podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci: dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pracownikami kancelarii komorniczej nr IV w Legnicy oraz zakazem przebywania w pomieszczeniach tej kancelarii, poręczenia majątkowego w kwocie 15 tys. złotych, zakazu opuszczania kraju i zawieszenia w czynnościach służbowych asesora komorniczego – wylicza prokurator Tkaczyszyn.

Czynności w tej sprawie trwają. Jak podają prokuratorzy, ma ona charakter rozwojowy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..