W Legnicy buduje się coraz więcej

Ponad 6 tys. spraw wpłynęło w ub. r. do wydziału gospodarki przestrzennej architektury i budownictwa legnickiego magistratu. To aż o 145 więcej niż rok wcześniej – podkreślają urzędnicy i wyliczają budowlane inwestycje, które już niebawem mają ruszyć w mieście.

825 z wydanych w 2018 r. decyzji to pozwolenia na budowę. 106 z nich dotyczyło budynków mieszkalnych jednorodzinnych, 11 – budynków wielorodzinnych, 149 – pozwoleń na przebudowę lokali i budynków mieszkalnych oraz mieszkalno-usługowych. Jak zapowiadają przedstawiciele ratusza, niebawem dzięki aktywności inwestorów w nadkaczawskim mieście powstanie 659 mieszkań, z czego 11 w budownictwie jednorodzinnym, a prawie 600 – w wielorodzinnym deweloperskim.

Przykłady? W niedalekiej przyszłości w Legnicy wybudowane zostaną m.in.: zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Artyleryjskiej (110 mieszkań), budynki wielorodzinne przy ul. Gumińskiego (48 mieszkań), budynek mieszkalny przy ul. Okulickiego, Sudeckiej (44 mieszkania) czy budynek wielorodzinny przy ul. Żołnierskiej (120 mieszkań). Przebudowany zostanie również dawny spichlerz przy ul. Szczecińskiej (54 mieszkania), powstanie market Lidl wraz z parkingiem przy al. Piłsudskiego oraz hala przemysłowo-produkcyjna konstrukcji stalowych przy ul. Myśliwskiej.

– Żadna inwestycja budowlana nie może powstać bez opracowania przez gminę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W roku 2014 uchwalono 2 plany (2 zainicjowano). W roku 2015 powstały 3 plany, rok później – 5, w 2017 roku 6 opracowań, a w 2018 – również 6 planów miejscowych – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

W mieście obowiązuje dziś 128 planów zagospodarowania przestrzennego, obejmujących w sumie obszar prawie 2,5 hektara, co stanowi 44 proc. powierzchni miasta. Jak zaznaczają urzędnicy, to jeden z lepszych wskaźników w kraju.

Dodaj komentarz