Legnicki szpital drugi na Dolnym Śląsku

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zajmuje drugie miejsce na Dolnym Śląsku pod względem liczby pacjentów leczonych onkologicznie – tak wynika z raportu PTO. Legnicka lecznica ustępuje pod tym względem jedynie Dolnośląskiemu Centrum Onkologii.

– W onkologii pacjent sam wybiera ośrodek, w którym ma być leczony. Cieszymy się że pacjenci doceniają nasz szpital w zakresie onkologii. Jest to zasługa całego personelu chirurgii onkologicznej, chemioterapii, radioterapii, neurochirurgii, urologii czy interny – komentuje dr Andrzej Hap, z-ca dyrektora ds. medycznych, lekarz specjalista chirurgii onkologicznej.

Jak donoszą przedstawiciele placówki, tylko na oddziale chirurgii onkologicznej każdego roku specjaliści wykonują ok. 1 tys. zabiegów, w tym ok. 150 przypadków raka sutka i 150 operacji raka jelita grubego.

– Statystyki pokazują że wszyscy pacjenci z naszego regionu wybierają WSS w Legnicy jako miejsce leczenia onkologicznego. Dlaczego? – ponieważ jesteśmy najlepsi i jako jedyni w regionie dysponujemy najbardziej kompleksową opieką. Brakuje nam jeszcze oddziału onkologii klinicznej, ale w ciągu kilkunastu miesięcy powinien on powstać. – podkreśla dr Tomasz Bojarowski, który kieruje oddziałem chirurgii onkologicznej.

– Kluczem do sukcesu jest również wspaniała organizacja obsługi pacjenta gdzie pacjent z kartą DILO niczym nie musi się martwić, gdyż otrzymuje pełną informację o kolejnych etapach leczenia – twierdzi dr Hap. I dodaje, że znaczenie na wybór pacjentów mają z pewnością warunki lokalowe, jakie oferuje legnicki szpital.

Dodaj komentarz

*

code