Legnicki szpital będzie mieć nowego dyrektora

Krystyna Barcik

Niebawem Krystyna Barcik przestanie zarządzać Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy. Jej następcę poznamy w lipcu – zapowiadają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego.

Po trzynastu latach rządzenia legnicką lecznicą Krystyna Barcik ustąpi ze stanowiska. – Pani dyrektor będzie przechodziła na emeryturę. To wynik rozmów z wicemarszałkiem odpowiedzialnym za zdrowie – potwierdza Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.

– Rzeczywiście, takie ustalenia zapadły. Czekam jednak na przygotowanie stosownego porozumienia w tej sprawie – komentuje dyrektor placówki. – Szpital będę opuszczać ze smutkiem. Uważam bowiem, że przez wszystkie te lata zostało tu zrobione wiele dobrego. Życzyłabym sobie, żeby osoba, która obejmie stanowisko, nie zepsuła wszystkiego, co udało się osiągnąć – dodaje.

Zgodnie z założeniami, dotychczasowy szef WSS w Legnicy ma pozostać na stanowisku do lipca br. Najprawdopodobniej nie będzie to jednak ostatnia w tym roku zmiana w zarządzie lecznicy. Dziś o dalszej pracy na stanowisku zastępcy dyrektora ds. lecznictwa nie myśli już także Andrzej Hap. Jego kontrakt jest ważny jeszcze przez pół roku.

Andrzej Hap

– Na dziś nie przewiduję dłuższego dyrektorowania. Po tylu latach pracy człowiek ma prawo być zmęczonym – powiedział nam Hap.

Krystyna Barcik kieruje legnicką lecznicą od 2006 roku. Gdy obejmowała stanowisko, szpital znajdował się na krawędzi bankructwa z długiem przekraczającym kwotę 145 mln zł. Andrzej Hap zasiadał w fotelu wicedyrektora od ub. r., gdy po niemal 20 latach kierowania legnickim pogotowiem postanowił się zwolnić. Latem 2018 r. został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa.

Nowy szef legnickiego szpitala zostanie wybrany w drodze konkursu. Jak zapowiadają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, jego nazwisko powinniśmy poznać w lipcu br. W gronie potencjalnych kandydatów nieoficjalnie wymienia się dziś Agnieszkę Tabiszewską, kierownika gminnych przychodni w Męcince, Krotoszycach i Rui, która w przeszłości zarządzała także przychodnią w Miłkowicach.

Dodaj komentarz

*

code