Legnicki Ratusz szuka zdjęć z papieskiej pielgrzymki

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica

Legnicki Ratusz apeluje do mieszkańców, którzy mają w swych zbiorach archiwalne zdjęcia z papieskiej pielgrzymki do Legnicy, by udostępnili je urzędnikom. Zbiory trafią na wystawę „Jan Paweł II w Legnicy – utrwalone w obrazie”, którą będzie można odwiedzać od 2 czerwca.

– Zbliżająca się, 20 rocznica wizyty papieskiej, zostanie w tym roku upamiętniona wystawą plenerową „Jan Paweł II w Legnicy – utrwalone w obrazie” – informuje Zygmunt Mułek z legnickiego magistratu. – Zdjęcia z tego niezwykłego dnia, dokumentujące nie tylko wizytę, ale i jej okoliczności, można przynosić do Muzeum Miedzi w dniach 8-12 maja. Najciekawsze z nich wzbogacą kolekcję Muzeum – dodaje.

Fotografie można także przesyłać drogą elektroniczną na adres: promocja@legnica.eu. Na tym jednak nie kończy się apel urzędników. Do 21 maja na spisane wspomnienia związane z papieską wizytą czeka Legnicka Biblioteka Publiczna. Akcja „Jan Paweł II w Legnicy – utrwalone w słowie” będzie dopełnieniem wystawy fotograficznej.

– Autorzy najciekawszych zdjęć i tekstów zostaną uhonorowani pamiątkowymi upominkami podczas wernisażu wystawy plenerowej oraz wystawy dokumentów i pamiątek, jaka prezentowana będzie w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej – zapowiada Mułek.

Dodaj komentarz