Opublikowany: nie, Wrz 1st, 2019

Legnicka onkologia z nowoczesnym sprzętem

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy ogłosił przetarg nieograniczony na dostawy wyrobów medycznych do neuromonitoringu w chirurgii onkologicznej jelita grubego oraz najem monitora.

Przetarg jest konsekwencją pierwszego na Dolnym Śląsku zabiegu przedniej resekcji odbytnicy z jednoczesnym monitoringiem nerwów miednicy małej, który w kwietniu przeprowadzili specjaliści z oddziału chirurgii onkologicznej legnickiej lecznicy, o którym pisaliśmy TUTAJ.

– Sam zabieg nie jest nowością, ale już z monitoringiem tak – wyjaśniał wówczas dr n. med. Andrzej Hap, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w szpitalu.

Dodajmy, że neuromonitoring pozwala zaoszczędzić podczas zabiegu te nerwy, które są najczęściej bardzo słabo widoczne. Dzięki takiej formie operacji pacjent nie ma później większych kłopotów z nietrzymaniem moczu, nietrzymaniem kału, a przede wszystkim posiada zachowane zdolności do czynności seksualnych, co w przypadku osób w młodym wieku ma istotne znaczenie.

Zabieg przeprowadzany w naszym szpitalu miał charakter pilotażowy i był możliwy dzięki współpracy z firmą produkującą tego typu aparaturę, którą wówczas użyczono nam jednorazowo. Obecnie “serce” monitoringu będzie podnajmowane na zabiegi, natomiast osprzęt w tym końcówki będą zakupione dla pacjentów wymagających tego typu operacji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..