Legniccy policjanci pomagają pilnować granicy

Funkcjonariusze policji pracują z myślą o ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tak jest na autostradzie A4, w rejonie granicy naszego kraju na terenie powiatu zgorzeleckiego, gdzie nadkaczawscy policjanci wykonują obowiązki wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej.

To wspólne działania, mające pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Codzienna służba mundurowych wymaga ich obecności na posterunkach w powiecie zgorzeleckim.

– Funkcjonariusze podejmują interwencje związane z udzieleniem pomocy osobom oczekującym w kolejce na wjazd do naszego kraju. Pilnują, aby nie doszło do naruszenia obowiązujących przepisów prawa, a także czuwają nad sprawnym przemieszczeniem się pojazdów na autostradzie A-4. Policjanci podejmują również pilotaże związane z zawracaniem pojazdów, które nie mogą wjechać i poruszać się po terenie naszego kraju – wylicza Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Jak tłumaczą przedstawiciele legnickiej policji, wszystkie te działania są podejmowane w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich. Stąd również apel o przestrzeganie ograniczeń i realizowanie poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz

*

code