LEGNICA/REGION. Płomień miłosierdzia (WIDEO)

1099Jak co roku Caritas Diecezji Legnickiej, we wszystkich 240 parafiach, rozprowadza bożonarodzeniowe świece. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na sfinansowanie wypoczynku dzieci. Tym razem przedsięwzięcie zwane Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem „Płomień miłosierdzia”. Sentencja zwraca uwagę na problem ubóstwa, dotykającego rodziny, a szczególnie te wielodzietne.

Akcję, już po raz 23., organizuje Caritas Polska. Tradycyjnie włączają się do niej wszystkie diecezje w kraju. Świece dostępne są w dwóch rozmiarach. Większa kosztuje 12, a mniejsza 6 złotych. Idea jest taka, by odpalać je podczas wigilijnej wieczerzy.

W diecezji legnickiej do nabycia jest prawie 56 tysięcy świec wigilijnych. Jak tłumaczą organizatorzy akcji, ma ona przywrócić wiarę w drugiego człowieka i lepszą przyszłość.

W ciągu ostatnich ponad 20 lat na polskich stołach stanęło wiele milionów świec Caritas. Dzięki temu setki tysięcy dzieci mogły wyjechać na wakacje, otrzymać wyżywienie czy zwiększyć swoje szanse edukacyjne.

Dodaj komentarz