LEGNICA/REGION. Nowoczesna i KOD zwierają szyki (WIDEO)

IMG_1696Działacze Nowoczesnej po raz pierwszy przyłączą się do manifestacji Komitetu Obrony Demokracji, która zaplanowana jest na sobotnie południe w legnickim Rynku. Dotąd miejscowi zwolennicy Ryszarda Petru demonstrowali wyłącznie w Warszawie. Teraz ma to się to przenieść także na grunt lokalny.

Zarówno KOD, jak i Nowoczesna rozpoczęli zbiórkę podpisów. Pierwsza grupa – pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, a druga – pod petycją „Obywatele w obronie Konstytucji”. Oba ugrupowania liczą na wielomilionowy odzew w skali całego kraju.

IMG_1679– Żądamy, by Prawo i Sprawiedliwość przestało łamać Konstytucję – mówi poseł Nowoczesnej Elżbieta Stępień. – Nie godzimy się na obalanie przemocą konstytucyjnego ustroju, likwidację demokratycznego państwa prawa i jego najważniejszych instytucji – dodaje parlamentarzystka, która apeluje, by mieszkańcy całego regionu podpisywali się pod petycją.

Zwolennicy Ryszarda Petru mają się pojawić na głównych ulicach we wszystkich miastach naszego regionu. Formularz petycji można znaleźć m.in. na stronie internetowej partii. Podpisane listy można dostarczyć na adres legnickiego biura posłanki lub pocztą elektroniczną.

Pod petycją Nowoczesnej gotowi są podpisać się także KOD-owcy, których ucieszyła dzisiejsza deklaracja legnickiej parlamentarzystki o przystąpieniu do sobotniej pikiety, podczas której przeciwnicy rządów Prawa i Sprawiedliwości będą się sprzeciwiać przede wszystkim zawłaszczaniu publicznych mediów przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

IMG_9006– Każda inicjatywa, niezależnie przez którą partię jest inicjowana, a która ma na celu ochronę Konstytucji i Trybunału Konstytucyjnego, zasługuje na poparcie – przyznaje Monika Szpatowicz, sympatyczka Komitetu Obrony Demokracji w Legnicy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Elżbieta Stępień przyznała, że popiera akcję „TVPiS kłamie!”, bowiem – jak mówi – sama padła ofiarą manipulacji Telewizji Polskiej, kiedy zapytano ją o to, co sądzi na temat kandydatury Anny Marii Anders na senatora. Wyemitowano zdanie wyrwane z kontekstu: Każdy kandydat inny niż PiS jest lepszym kandydatem. – Rzeczywiście, potwierdzam ten fakt, ale rozwinięcie było zupełnie inne – ubolewa Elżbieta Stępień.

Organizatorzy sobotniej manifestacji, tym razem odbywającej się pod hasłem: „Obywatele w obronie wolności, demokracji, Konstytucji i środowiska” proponują, by przynosić ze sobą stare i niepotrzebne już telewizory lub radia. – Pozbądź się śmiecia z hukiem! Niech wyląduje tam, gdzie jego miejsce – proponuje KOD.

Dodaj komentarz

*

code