LEGNICA/PASZOWICE/MĘCINKA. Nie żyje ks. Tadeusz Wnęk

Bez tytułuW wieku 71 lat zmarł wczoraj, 4 grudnia, ksiądz kanonik Tadeusz Wnęk. Posługę kapłańską pełnił przez 47 lat.

Przez ostatnią dekadę był proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Paszowicach. Poprzednio kierował parafią pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince. Duchowny od czerwca tego roku przebywał w legnickim Domu Księży Emerytów im. św. Jadwigi Śląskiej.

Ostatnio bardzo ciężko chorował. Zmarł w tragicznych okolicznościach około godz. 10 rano. Jego ciało znaleziono niedaleko parku Miejskiego, przy ul. Mickiewicza w Legnicy.

Kphoca_thumb_l_DSCF2732s. kanonik Tadeusz Wnęk urodził się 17 sierpnia 1943 r. w Nieszkowicach Wielkich niedaleko Bochni. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1967 roku z rąk arcybiskupa Bolesława Kominka. Był wikarym w Brzegu Opolskim, Węglińcu i w Legnicy oraz proboszczem w Koskowicach, Męcince i Paszowicach.

– To był cudowny człowiek i wspaniały duchowny – wspominają zmarłego wierni. Uroczyste wprowadzenie ciała do kościoła w Paszowicach zaplanowano na dziś, 5 grudnia, na godz. 18. Następnie ks. Leopold Rzodkiewicz, wikariusz biskupi do spraw formacji stałej duchowieństwa, odprawi mszę świętą w intencji zmarłego proboszcza.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na jutro, 6 grudnia, na godz. 10.30 w parafii w Paszowicach. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup diecezji legnickiej, ks. Zbigniew Kiernikowski.

FOT. GMINA MĘCINKA, SP PASZOWICE

Dodaj komentarz