LEGNICA/LUBIN. Najlepsi w województwie

rd1 Aspirant Rafał Kotyś z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajął pierwsze miejsce, a drugą lokatę zdobył jego kolega z sąsiedniej jednostki – aspirant Sławomir Podbucki z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Obaj panowie rywalizowali w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2014.

Funkcjonariusze reprezentujący poszczególne komendy z województwa dolnośląskiego uczestniczyli w turnieju mającym m.in. sprawdzić ich wiedzę i umiejętności, a także sprawność w prowadzeniu pojazdów służbowych. W sumie o miano najlepszego rywalizowało 26 policjantów ruchu drogowego.

rd2W pierwszym dniu eliminacji rozwiązywali test z zakresu prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa o wykroczeniach, a także ze znajomości zagadnień związanych z udzielaniem pomocy ofiarom wypadków. Ponadto strzelali z broni służbowej oraz kierowali ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

W drugim dniu eliminacji mundurowi musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w jeździe motocyklem oraz samochodem służbowym.

Policjanci z Legnicy i Lubina, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, reprezentować będą dolnośląską policję w finale krajowym w Gdańsku.

JOM/FOT. ARCHIWUM POLICJI

Dodaj komentarz