LEGNICA. Obwodnica w przyszłym roku? (WIDEO)

IMG_20150922_113244Miasto przygotowuje przetarg na budowę Zbiorczej Drogi Południowej wraz z mostem na Kaczawie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa obwodnicy ruszy jeszcze w tym roku – zapowiada prezydent Tadeusz Krzakowski.

Zbiorcza Droga Południowa pobiegnie przez środek miasta. Połączy dzielnicę Tarninów z osiedlem Piekary, poprzez istniejącą ul. Grabskiego i nowy most, który powstanie na Kaczawie. To bardzo kosztowna inwestycja. Szacuje się, że pochłonie około 90 mln zł. Jako, że jest to droga gminna, miasto nie ma szans na pozyskanie dofinansowania z zewnątrz.
– W pełni świadomie podejmujemy taką decyzję. Rozpoczniemy i zakończymy budowę Zbiorczej Drogi Południowej. Mimo wszystko będziemy poszukiwać dodatkowych źródeł finansowania – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.
Oprócz odcinka drogi o długości ponad 1,5 km i nowego mostu na Kaczawie, ma powstać również pół tysiąca miejsc parkingowych. Będą one obsługiwać m. in. park, stadion sportowy, korty tenisowe i kąpielisko. Z budowy obwodnicy cieszą się najbardziej kierowcy, którym droga ułatwi jazdę po mieście
– W tej chwili dwa mosty dla takiego miasta jak Legnica, to stanowczo za mało, obwodnica jest bardzo konieczna. No to jest normalne, że im więcej obwodnic tym lepiej dla miasta – mówią kierowcy.
Rozpoczęcie budowy Zbiorczej Drogi Południowej możliwe jest ze względu na przyspieszone prace na ulicy Jaworzyńskiej. Tu remont powinien zakończyć się w 2016 roku, a nie jak zakładano w 2017. Potrzebne do tego dwa mln zł, radni przesuną z przyszłorocznego budżetu. Kiedy natomiast można spodziewać się gotowej drogi południowej?
– Chcemy znacznie szybciej skończyć tę inwestycję niż upłynie ta kadencja – odpowiada prezydent.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku ruszy budowa pierwszego odcinka Zbiorczej Drogi Południowej od ul. Jaworzyńskiej do Rzeczypospolitej.

M.K

zobacz też: 

Dodaj komentarz