LEGNICA. Matrymonialne perypetie w nowej odsłonie

IMG_9571Ogromna popularność portali randkowych i rosnąca potęga przemysłu ślubnego zainspirowały reżysera Piotra Cieplaka, który już jutro na legnickiej scenie wystawi unowocześnioną wersję „Ożenku” Mikołaja Gogola. Fenomen internetowych znajomości sprawił, że akcję przeniósł do współczesności.

W spektaklu zobaczymy dzisiejszy klub samotnych serc, który wyparł rolę dawnej swatki. – Zmieniłem też nieco fabułę i zamiast jednej panny na wydaniu jest ich dziewięć. Kawalerów będzie siedmiu. Tekst Gogola rozpisałem na więcej osób – ujawnia reżyser.

Zdaniem twórcy, tekst sztuki – której prapremiera  IMG_9642odbyła się w 1842 roku – nic nie stracił na aktualności. – Ponieważ samotność i lęk przed związkami trwać będą zawsze – uważa Piotr Cieplak, który nie chce zdradzać więcej szczegółów i zaprasza do obejrzenia premierowego „Ożenku”.

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39. Premiera: 5 kwietnia 2014, godz. 19 (bilet w cenie 50 zł). Kolejne spektakle: 8-11 i 15-16 kwietnia o godz. 11 oraz 11-13 kwietnia o godz. 19 (bilet normalny 27 zł, ulgowy 16 zł).

JOM

Dodaj komentarz