LEGNICA. Zbigniew Prych przechodzi na emeryturę

IMG_20160211_143907Naczelnik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy postanowił odejść na zasłużoną emeryturę. Zbigniew Prych zamierza teraz całkowicie oddać się sportowi.

Nadkomisarz Zbigniew Prych pracował w legnickiej policji od 1995 roku, zaczynał od patrolowania ulic. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery. Teraz odchodzi na zasłużoną emeryturę.

– Chcielibyśmy, żeby Zbyszek pracował z nami jak najdłużej, ale musimy uszanować jego decyzję. To świetny policjant i na pewno będzie nam Go brakowało – mówi Marcin Wysocki, zastępca komendanta legnickiej policji.IMG_20160211_140035

Zbigniew Prych znany jest nie tylko jako świetny policjant, ale również sportowiec. Od kilku lat jest trenerem kadry narodowej w Kickboxingu. Wychował wielu mistrzów świata, Europy i kraju w kickboxingu. Teraz jeszcze bardziej chce się zaangażować w sport.

– Marzę teraz o tym, żeby osiągnąć bardzo profesjonalną, zawodową sekcję kickboxingu w Legnicy. Chciałbym organizować w Legnicy zawodowe gale – mówi Zbigniew Prych.

Służbę w policji Zbigniew Prych będzie pełnił jeszcze do 25 lutego.

Dodaj komentarz