LEGNICA. Zaatakowali nastolatki, bo… źle usiadły

IMG_3725Pod kątem uszkodzenia ciała legnicka policja prowadzi dochodzenie przeciwko parze legniczan, która będąc pod wpływem alkoholu zaatakowała dwie nastolatki. Do incydentu doszło 1 maja w parku Miejskim.

Pokrzywdzone tłumaczą, że w parku nagrywały film na zajęcia szkolne. Znalazły tylko jedną wolną ławkę, która w dodatku była ubrudzona odchodami ptaków. Postanowiły więc usiąść na jej oparciu, co nie spodobało się przypadkowemu przechodniowi, który zaczął wulgarnie wyzywać nastolatki.

– Mężczyzna odszedł, po czym wrócił i uderzył koleżankę w tył głowy – relacjonuje na Facebooku jedna z dziewcząt. Z jej opisu wynika, że dziewczyna upadła na beton. Krztusiła się i nie mogła wydobyć z siebie słowa.

– Mężczyzna zamachnął się, by uderzyć koleżankę drugi raz, wtedy wstałam i odepchnęłam go, by jej nie skrzywdził. Oczywiście pięść wylądowała na mojej twarzy. Nie byłam dłużna i również uderzyłam. Potem nagle pojawiła się jego laska, która również zaczęła mnie bić, a tłumek stał i się gapił. Dziękuję miłemu panu, który mężczyznę i kobietę odciągnął ode mnie, a potem przytrzymał mężczyznę do przyjazdu policji – dodaje pokrzywdzona.

Nastolatka z lekkim urazem głowy trafiła na szpitalny oddział ratunkowy, a pijana para do izby wytrzeźwień. Jak informuje Anna Farmas-Czerwińska z legnickiej komendy policji, mężczyzna miał półtora promila, a kobieta promil alkoholu. – Mężczyzna utrzymuje, że nie uderzył dziewczyny, tylko ją popchnął – informuje policjantka.

Dodaj komentarz