Opublikowany: wt, Paź 24th, 2017

Legnica: Wolontariusze stworzyli Drużynę

Fot. UM Legnica

Ruszył projekt #TEAM Legnica, który ma integrować środowiska zaangażowane w działalność wolontariacką. Docelowo rozwiązanie stanie się ogromnym wsparciem koordynacyjnym dla organizatorów – zapowiadają inicjatorzy przedsięwzięcia, którzy po raz pierwszy przedstawią mieszkańcom efekty swojej pracy w grudniu.

Pierwsze spotkanie pod szyldem #TEAM Legnica już za nami. Jego uczestnicy nie kryli zadowolenia z faktu, że projekt zaczyna nabierać realnych kształtów. Cel? Wesprzeć osoby czy stowarzyszenia, organizacje i instytucje, które pomagają innym. #TEAM Legnica ma być kluczem do otoczenia grup wolontariackich opieką organizacyjną i wizerunkową.

– Wizja „Drużyny Legnicy” to stworzenie teamu najlepszych z najlepszych – wyjątkowych osób działających dobrowolnie i z potrzeby serca. System, który budujemy, wzorowany jest na doświadczeniach międzynarodowych, a docelowo może stać się najnowocześniejszym tego typu rozwiązaniem w kraju, a nawet w naszej części Europy – mówi Jakub Należny, koordynator ds. miejskiego wolontariatu, który wdraża projekt.

Na spotkaniu oficjalnie rozpoczynającym prace nad #TEAM Legnica pojawili się też koordynatorzy wolontariatów szkolnych. Już w listopadzie do legnickich uczniów trafi bowiem ankieta, która da odpowiedzi na pytania m.in. o motywację w podejmowaniu działań o charakterze wolontariackich u młodzieży w wieku od 10 do 19 lat. To z kolei uzupełni i udoskonali strategię rozwoju nowego projektu.

Inaugurację Drużyny Legnicy zaplanowano na 7 grudnia. Wydarzeniu w Akademii Rycerskiej towarzyszyć ma szereg medialnych wydarzeń. Jak informują przedstawiciele legnickiego magistratu, dołączyć do projektu lub zwyczajnie więcej się o nim dowiedzieć można, kontaktując się z koordynatorem ds. miejskiego wolontariatu: nr tel. 76 721 23 64 lub drogą elektroniczną: wolontariat@legnica.eu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..