Opublikowany: śr, Kwi 27th, 2016

LEGNICA. Włamywacz skazany (WIDEO)

2015-10-21 14_07_01Okradł salon optyczny, mieszkania i sklepy spożywcze. Działał na terenie Legnicy i Elbląga, skąd pochodzi. Prokuratura oskarżyła go o 9 kradzieży, w tym z włamaniem, o wartości ponad 18 tyś. zł. 36-latek spędzi teraz w więzieniu rok i dwa miesiące.

36 latek włamał się do sklepu optycznego w Legnicy i ukradł okulary o wartości ponad 5 tyś. zł. Udało mu się okraść także cztery domy.

– Ukradł pieniądze i inne wartościowe przedmioty typu laptopy, telefony i sprzęt gospodarstwa domowego. Spowodował straty w niektórych mieszkaniach nawet na ponad 10 tyś. zł. – mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Złodziej działał także na terenie Elbląga, gdzie ukradł między innymi około 100 czekolad o wartości ponad 800 zł. W ręce policji wpadł podczas jednej z kradzieży.

– W czasie zatrzymania podał się za inną osobę, podpisując protokół zatrzymania nazwiskiem innej osoby i podając inne dane personalne. W związku z tym popełnił przestępstwo nie tylko podrobienia dokumentów, ale również próby skierowania postępowania na inną osobę – mówi Łukasiewicz.

Mężczyzna przebywa w areszcie. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Teraz spędzi w więzieniu rok i dwa miesiące. Musi także zwrócić wszystkie skradzione pieniądze osobom poszkodowanym.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..