Legnica: Więcej parkingów na Piekarach

Fot. UM Legnica

Nowy parking na osiedlu Piekary B to świetna nowina dla mieszkańców jednego z największych legnickich osiedli. Dzięki zakończeniu kolejnego zadania, odnalezienie wolnego miejsca dla samochodu powinno być teraz łatwiejsze dla lokatorów budynków w pobliżu ul. Grota Roweckiego.

O tym, że miejsc parkingowych brakuje kierowcom na legnickich osiedlach jak powietrza przekonywać nie trzeba. Dlatego każda zapowiedź budowy nowych parkingów zyskuje aprobatę zmotoryzowanej części mieszkańców. Tym razem dobrą nowinę usłyszeli lokatorzy bloków w pobliżu ul. Grota Roweckiego, na Piekarach B. Trwające tam prace budowlane już się zakończyły, a firma Izobet oddała teren do użytku.

– Mieszkańcy osiedla Piekary B mają kolejny parking wzniesiony przez miasto. Został zbudowany od podstaw, wraz z oświetleniem, między ul. Grota Roweckiego nr 29-33, a al. Piłsudskiego – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. Najważniejsza informacja? Teren przy Grota Roweckiego powiększył się o 35 parkingów.

Przypomnijmy, że z zakończenia poprzedniej tego typu inwestycji mogli cieszyć się mieszkańcy os. Kopernika (Długo wyczekiwany parking już gotowy). W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 7, basenu Delfinek i Spółdzielczego Domu Kultury „Kopernik” powstały w sumie 154 miejsca postojowe, także dla aut osób niepełnosprawnych oraz autobusów, a także droga dojazdowa i oświetlenie.

Dodaj komentarz