Legnica wesprze niewidomych i słabowidzących

„Segreguję – nie widzę przeszkód” to nazwa programu, do którego przystąpiło właśnie nadkaczawskie miasto. Jak donoszą urzędnicy, to pierwsze w kraju przedsięwzięcie, które ma wesprzeć osoby słabowidzące i niewidome w sortowaniu śmieci.

Miasto kupiło już specjalne naklejki na pojemniki, które pomogą zarówno niewidomym i słabowidzącym, jak i seniorom czy dzieciom w samodzielnej segregacji śmieci. Są one wypukłe i opisują rodzaje odpadów: papier, plastik, szkło, bioodpady, zmieszane i baterie.

– Wykonane są z tworzywa PET, a w częściach wypukłych zawierają napisy w alfabecie Braille’a, w alfabecie łacińskim oraz piktogramy. Na czarnym tle umieszczone są żółte litery i oznaczenia graficzne – wyjaśnia Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Ratusz wyjaśnia, że od czwartku, 2 listopada, naklejki z udogodnieniami będą bezpłatnie przekazywane wszystkim, którzy chcą wesprzeć osoby z dysfunkcjami wzroku. Aby je otrzymać, wystarczy zgłosić się do wydziału gospodarowania odpadami przy placu Słowiańskim 8 (pok nr 309, tel. 76 72 12 343). Szczegóły można również znaleźć w sieci: Segreguję – nie widzę przeszkód.

Dodaj komentarz