Opublikowany: czw, Sie 22nd, 2019

Legnica wciąż walczy z nieuczciwymi pokazami

Zainicjowana przez UOKiK akcja skierowana przeciwko organizatorom pokazów połączonych ze sprzedażą garnków czy pościeli przyjęła się w Legnicy. Mimo deklaracji licznych hotelarzy i restauratorów, pokazy wciąż jednak nad Kaczawą się odbywają.

Przypomnijmy, że do akcji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów włączył się miejski rzecznik konsumentów w Legnicy. O jego działaniach pisaliśmy wielokrotnie, m.in. TUTAJ i TUTAJ.

– W powiecie legnickim znacznie ograniczyliśmy liczbę nieuczciwych pokazów handlowych – przekonuje Tomasz Strojek, miejski rzecznik konsumentów. I dodaje, że akcja objęła już zasięiem wszystkie gminy powiatu. Dotyczy nie tylko pokazów sprzedażowych, ale i pseudomedycznych, reklamowanych jako bezpłatne badania.

– Mimo, że udało się ograniczyć liczbę pokazów, odbywają się one nadal. I zapewne będą się odbywać, dopóki znajdą się chętni do uczestniczenia w nich. Dlatego nadal trzeba uświadamiać ludzi – zaznacza Strojek.

Na czym polegają działania rzecznika? To nie tylko rozmowy z hotelarzami czy restauratorami, którzy deklarują, że na ich terenie pokazy nie będą organizowane. To również spotkania z mieszkańcami – ostatnio w Chojnowie i Miłkowicach. Jak zapowiada rzecznik, niebawem on i jego współpracownicy dotrą do gmin Kunice, Prochowice, Legnickie Pole, Ruja i Krotoszyce.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..