LEGNICA. Uczelnia będzie kształcić na nowym kierunku

PWSZInżynieria testowa – to nowy kierunek studiów pierwszego stopnia, który być może od października tego roku wprowadzi Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Rekrutacja rozpocznie się po uzyskaniu zgody ministra do spraw szkolnictwa wyższego.

Władze szkoły poinformowały, że prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowało wniosek o nadanie Wydziałowi Nauk Technicznych i Ekonomicznych uprawnień do prowadzenia kształcenia na nowym kierunku.

Program kształcenia na inżynierii testowej został opracowany we współpracy z uczelnią Steinbeis Hochschule Berlin i jest dostosowany do potrzeb współczesnego przemysłu. Pozwala bowiem kształcić specjalistów w nowym zawodzie, który dopiero od niedawna funkcjonuje na europejskim rynku pracy.

Studia mają trwać siedem semestrów i kończyć się uzyskaniem tytułu inżyniera, który upoważnia do kontynuacji studiów drugiego stopnia. Legniccy studenci będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: testowanie urządzeń sterujących oraz testowanie własności mechanicznych.

JOM

Dodaj komentarz