Opublikowany: czw, Lut 27th, 2020

Legnica uczci pamieć żołnierzy wyklętych

1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W obchody włączy się nadkaczawskie miasto. Jakie wydarzenia znalazły się na liście atrakcji zaplanowanych z tej okazji przez władze Legnicy?

W niedzielę, 1 marca, na Bieg Pamięci Żołnierzy WYklętych Tropem Wilczym zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Dzieci i młodzież pobiegną o godz. 10.30, dorośli – o 12 (1963 m) i 12.20 (5 km). Start i meta przy alei Orła Białego.

– Głównym organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy. Do legnickiego OSiR-u trafiło 250 pakietów startowych. Dorośli uczestnicy otrzymają: okolicznościowe koszulki, numery startowe, profesjonalny pomiar czasu, materiały informacyjne, medale i dyplomy dla najlepszych oraz posiłek. Biegi dzieci i młodzieży na dystansach 200, 300, 600, 800 m są nieodpłatne – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Zapisać się będzie można 1 marca w biurze biegu, od godz. 9. Szczegóły na stronie internetowej: www.osir.legnica.eu.

Także 1 marca, pod obeliskiem upamiętniającym ofiary bolszewizmu w latach 1939-1956, zostaną złożone wiązanki kwiatów. Na tym jednak nie koniec. 2 marca, o godz. 11, Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza do swojej siedziby przy ul. Piastowskiej 22 na prelekcję pod tytułem “Wierni Bogu i Ojczyźnie”, którą zaprezentuje Stanisław Kiełb z wrocławskiego oddziału IPN.

Tego samego dnia o godz. 17 w Młodzieżowym Centrum Kultury przy Mickiewicza 3 będzie można wziąć udział w wieczornicy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Fot., źródło: UM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..