Opublikowany: śr, Gru 4th, 2019

Legnica świąteczna: Wracają pociąg i duża bombka

Już w piątek legniczanie będą wspólnie odliczać ostatnie sekundy do odpalenia świątecznego oświetlenia. Iluminacje mają oszałamiać bogactwem, fantazją i różnorodnością – zapewniają urzędnicy.

To już kolejny rok, gdy serce nadkaczawskiego miasta rozbłyśnie kolorowymi barwami, nastrajając lokalną społeczność do zbliżających się świąt. – Podobnie jak w minionych latach, nasza świąteczna iluminacja oszałamia bogactwem, fantazją i wielką różnorodnością. Dlatego właśnie kilkakrotnie uznano legnickie dekoracje za najpiękniejsze na Dolnym Śląsku – mówi Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Tegoroczna premiera świątecznych ozdób już w najbliższy piątek, 6 bm., o godz. 16.45. Wtedy też w rynku spotkają się mieszkańcy, by wspólnie, przy świątecznej muzyce, odliczać sekundy do odpalenia iluminacji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Złote Dzieci. Co później?

– Gdy iluminacje już rozbłysną, zapraszamy na wspólny spacer traktem świetlistych dekoracji, czyli wzdłuż ul. Złotoryjskiej, Najświętszej Marii Panny, na plac Pastora Wolfganga Maxa Meisslera – zdradza Rodak.

Wszyscy miłośnicy iluminacji doskonale wiedzą, co będzie na nich czekać w sercu Legnicy. Dziesięciometrowa choinka, świetlisty balon, pociąg, bombka szczęścia. Ozdoby będzie można zauważyć na latarniach i drzewach, odświętnie będą również prezentować się fontanny.

– Będziemy mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie pod dostojnym pawiem, z anielskimi skrzydłami, z Mikołajem pędzącym na motorze lub w karecie zaprzężonej w renifery, z piękną damą. Można będzie wsiąść do pociągu, złożyć sobie życzenia w bombce szczęścia, posłuchać piosenek lub bajek opowiadanych przez legnickiego lwa – zachęca rzecznik prezydenta Legnicy.

Jaki będzie efekt? Aby się przekonać, wystarczy pojawić się na płycie rynku w najbliższy piątek.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..