LEGNICA. Śmiertelne żniwo wirusa

IMG_8030Nie żyje trzech pacjentów hematologii, których przeniesiono na oddział intensywnej opieki medycznej. Wszyscy byli zarażeni wirusem świńskiej grypy. Pierwsza osoba zmarła przed weekendem, druga w piątek, a trzecia w sobotę.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy nie łączy przyczyn ich śmierci z AH1N1. Jak tłumaczy rzecznik prasowy placówki Tomasz Kozieł, pacjenci mieli obniżoną odporność immunologiczną. Wszyscy byli w bardzo ciężkim stanie z powodu choroby nowotworowej krwi.

– Nie jesteśmy w stanie zweryfikować źródła zakażenia. Pacjenci mogli się zarazić od któregoś z chorych lub od osoby odwiedzającej oddział. Przyjęcia i odwiedziny na hematologii zostały wstrzymane – informuje Tomasz Kozieł.

W tej chwili na intensywnej terapii nie przebywa już żaden pacjent zarażony wirusem świńskiej grypy. Z kolei na hematologii leczonych jest w sumie ośmiu pacjentów, w tym czterech ze stwierdzoną obecnością AH1N1. Chorzy z odmianą tej grypy są odizolowani od pozostałych pacjentów. Więcej Tutaj.

JOM

Dodaj komentarz