Miastu udało się wreszcie sprzedać budynek wraz z działką dawnego urzędu skarbowego przy ul. Najświętszej Marii Panny 3. Jego nabywcą, za kwotę 1.006.000 zł, została firma Dom Bazalt z Lubania.
Wcześniej dawny fiskus był dwukrotnie wystawiany w przetargu, ale na znalazł nabywców. Do późniejszych rokowań przystąpiły już jednak cztery podmioty.
– Nieruchomość może być rozebrana lub remontowana i przebudowana – przypomina Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla staromiejskiego centrum, może ona pełnić funkcje zarówno mieszkaniowe, jak i usługowe, a charakter obiektu musi spełniać wymagania ochrony zabytkowego układu staromiejskiej urbanistyki – dodaje.
Sprzedający określił sposób i terminy zagospodarowania nieruchomości. Jeśli nabywca zdecyduje się na prace remontowe, musi je rozpocząć w ciągu dwóch lat od zawarcia aktu notarialnego i zakończyć w ciągu czterech lat. W przypadku rozbiórki – musi się ona rozpocząć do dwóch lat od zawarcia aktu notarialnego, budowa – w terminie do trzech lat, zaś zakończenie budowy – do pięciu lat.
Na mocy porozumienia prezydenta Legnicy z władzami państwowymi w 2012 roku miasto przekazało urzędowi skarbowemu nieruchomość przy ul. Wrocławskiej, otrzymując w zamian budynek przy ul. Najświętszej Marii Panny, w którym na początku swą siedzibę miało kierownictwo Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.