LEGNICA. Przedświąteczna loteria sztuki

BacaArs Café to nowy projekt legnickiej Galerii Sztuki, który rozpocznie się w najbliższy piątek, 19 grudnia o godz. 18 w Ringu. Będą to cykliczne spotkania, podczas których uczestnicy mają rozmawiać o sztuce.

Bohaterem pierwszego wieczoru będzie Henryk Jan Baca, którego wystawa prezentowana jest w Galerii Ring. Artysta mieszka i tworzy w Legnicy od ponad pół wieku. Efekty jego pracy można oglądać nie tylko na wystawach. Realizuje malarstwo monumentalne, freski, witraże i mozaiki, zajmuje się także konserwacją dzieł sztuki.

– Chcielibyśmy wzmocnić naszą aktywność, jako miejsca integracji środowiska artystycznego oraz poważnie powrócić do cyklicznych spotkań z artystami oraz innymi uczestnikami i animatorami życia artystycznego, które do tej pory były raczej okazjonalne, niż regularne – wyjaśnia ideę Ars Café Justyna Teodorczyk z Galerii Sztuki.

Spotkanie przy kawie w Galerii Ring to nie jedyna atrakcja artystyczna tego wieczoru. Wcześniej odbędzie się potrójny finisaż wystaw, które można oglądać w salach wystawienniczych „Ringu”. Imprezie towarzyszyć będzie świąteczna loteria, w której rozlosowane zostaną m.in. reprodukcje prac aktualnie prezentowanych na wystawie.

Z

Dodaj komentarz