LEGNICA. Prorodzinny przemarsz

IMG_2118W najbliższą niedzielę, Palmową, ulicami miasta przejdzie już ósmy Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku hasłem przewodnim manifestacji będą słowa „Ogłaszamy miłosierdzie”. W ten sposób organizatorzy pragną włączyć się w nurt życia Kościoła, który przeżywa nadzwyczajny jubileusz miłosierdzia. Ten czas związany jest ze szczególnymi darami odpustów, jak również możliwości uzyskania rozgrzeszenia z grzechu aborcji u każdego kapłana.

Tradycją jest, że marsz poprzedzają inicjatywy charytatywne i modlitewne. W tym roku również przygotowanie będzie odbywać się wielowymiarowo. Głównym nurtem jest modlitwa, dlatego organizatorzy poświęcają jej aż dwie inicjatywy. Pierwszą jest kontynuacja krucjaty 40 Dni dla Życia, a drugą Modlitewny Flash Mob.

IMG_2071Każdego roku marsz poprzedza inicjatywa charytatywna. W tym roku jest nią wystawa poświęcona dzieciom niepełnosprawnym z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu pt. „Miłość niekochana”. Fotografie portretowe dzieci można podziwiać w galeriach handlowych Piastów w Legnicy i w Cuprum Arena w Lubinie.

Wszystkie inicjatywy będą miały swoje zwieńczenie na VIII Legnickim Marszu dla Życia i Rodziny. Tym razem program Niedzieli Palmowej będzie wyglądał następująco: 13 – msza św. w katedrze pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Kiernikowskiego; 14.20 – Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny; 15.30 – oratorium „Ogłaszamy miłosierdzie” (muz. Hubert Kowalski i Paweł Bębenek) 17 – zakończenie.

Jak co roku, także i tym razem, podczas mszy św. w katedrze, wybrane osoby złożą publiczną deklarację wstąpienia na drogę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Organizatorzy proszą o rejestrowanie się w punktach recepcyjnych i wsparcie inicjatywy wpłatą 5 zł.

Dodaj komentarz