LEGNICA. Poturbowali policjanta na służbie

IMG_2233Z pomocy medycznej musiał skorzystać policjant, którego zaatakowali dwaj mężczyźni mogący mieć związek z niszczeniem znaków drogowych i barierek ochronnych przy remontowanej ulicy Jaworzyńskiej. Kiedy wraz z kolegą z patrolu usiłowali wylegitymować podejrzanych o wandalizm, zostali przez nich zaatakowani.

– Podczas interwencji wywiązała się szarpanina – relacjonuje podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji. – Po krótkiej chwili obu agresorów obezwładniono i przewieziono do policyjnego aresztu. Zatrzymani to legniczanie w wieku 24 i 28 lat. Obaj byli trzeźwi – dodaje rzecznik. Teraz grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Po tym, jak dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach niszczących znaki, na miejsce wysłał umundurowany patrol. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze nikogo nie zastali, ale na pobliskiej stacji benzynowej zauważyli mężczyzn odpowiadających rysopisom wandali. I tam doszło do incydentu.

Z

Dodaj komentarz