LEGNICA. Po wpłaceniu zadatku kontakt się urwał

IMG_1661Trzech Rumunów, którzy wyłudzili wysoką zaliczkę od legniczanki, zatrzymała nowosądecka policja. Cudzoziemcy w wieku 25, 28 i 29 lat wpadli z jednym tamtejszych hoteli.

Legnicka policja podejrzewa ich o wyłudzanie zadatków na poczet sprzedaży samochodów. W tym celu cudzoziemcy założyli mnóstwo kont bankowych, na które prawdopodobnie wpływały pieniądze przelewane przez pokrzywdzonych.

Grupę przestępczą udało się rozpracować dzięki pomocy funkcjonariuszy z Nowego Sącza. – Do zatrzymania doszło po tym, jak legniczanka zgłosiła, że zainteresowała się ofertą sprzedaży samochodu marki Mazda. Ogłoszenie ukazało się na jednym z portali ogłoszeniowych. Z jej relacji wynikało, że po nawiązaniu kontaktu ze sprzedającym przelała na wskazane w ogłoszeniu konto zaliczkę w wysokości 16 tys. zł. Po dokonaniu tej wpłaty kontakt ze sprzedającym urwał się – relacjonuje podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji.

Kobieta, która prawdopodobnie nie jest jedyną ofiarą przestępców, złożyła w banku reklamację skutkującą blokadą wypłaty środków z konta odbiorcy. W tym czasie mundurowi ustalili właścicieli konta i miejsce ich pobytu. Ponadto wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, którym grozi kara do ośmiu lat więzienia.

JOM

Dodaj komentarz