LEGNICA. Pierwsi, którzy odczuli surowsze prawo

drogowkaW środę legnicka policja zastosowała znowelizowane przepisy wobec pierwszych kierowców, którzy jechali bez uprawnień. Zatrzymanym grozi kara do dwóch lat więzienia. Samochody, którymi podróżowali, zostały zarekwirowane. Będą je mogli odebrać tylko w towarzystwie osoby posiadającej prawo jazdy i po uiszczeniu opłat za holowanie i parkowanie.

W środę o godz. 1.30 w Chojnowie funkcjonariusze z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego chryslerem. Okazało się, że 35-latek, decyzją starosty legnickiego, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia rano na autostradzie A-4 drogówka zatrzymała mieszkańca Polkowic, który prowadził BMW pomimo cofniętych uprawnień.

– Od 18 maja tego roku kierowcy, którzy prowadzą pojazd pomimo tego że prawo jazdy zostało im wcześniej odebrane przez starostę lub prezydenta, popełniają przestępstwo – przypomina podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji. – Do tej pory było to wykroczenie, za które groził jedynie mandat karny. Po zmianie przepisów grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch – dodaje rzecznik.

JOM

Dodaj komentarz