Każda osoba pełnoletnia, zameldowana na pobyt stały lub czasowy w Legnicy, może zaproponować na przykład budowę placu zabaw lub powstanie innej atrakcji. Wystarczy, że zbierze podpisy co najmniej 20 sąsiadów. Nowością drugiej edycji akcji jest możliwość oddawania głosów za pomocą internetu.
Inwestycje mogą być realizowane wyłącznie na terenach należących do gminy, a ich charakter musi być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dziś ruszyła druga edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. LBO to przedsięwzięcie, w którym mieszkańcy sami wskazują najbardziej oczekiwane i potrzebne inwestycje.
Także dzisiaj w legnickim ratuszu zapoczątkował działalność Punkt Informacyjno-Konsultacyjny LBO, który będzie czynny w godzinach pracy urzędu. Wszelkie szczegóły na podstronie internetowej www.lbo.legnica.eu.
Jak informuje prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, wkrótce rozpoczną się inwestycje zgłoszone przez mieszkańców w trakcie pierwszej edycji. – Zadania wkroczyły w fazę konkretnej realizacji. Zgłoszonych było prawie sto wniosków. Głosowało ponad sześć tysięcy legniczan, którzy wybrali piętnaście zadań do wykonania w tym roku.
Realizacja wszystkich inwestycji z pierwszego etapu LBO musi zakończyć się jeszcze w tym roku. Każdy projekt, również na etapie wykonawczym, konsultowany jest z jego liderem i wnioskodawcami.
JOM