LEGNICA. Nowe drogi na Piekarach

Piekary B (1)– Na osiedlu Piekary B ruszyły nowe inwestycje drogowe – informuje rzecznik prasowy magistratu, Arkadiusz Rodak. – Budowana jest ulica Szarych Szeregów wraz z łącznikiem do ulicy Pileckiego i oświetleniem nadziemnym nad częścią tej ulicy – dodaje urzędnik.

Ulica ta zostanie wyłożona kostką betonową, podobnie jak łącznik pomiędzy Pileckiego i Powstańców Warszawy. Zbudowane zostaną chodniki i oświetlenie oraz instalacje sanitarne. Koszt tej inwestycji to około 650 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest latem tego roku.

Miasto zainwestowało kilkanaście milionów złotych w osiedlowe drogi w tej części Piekar. Z tej kwoty ponad 3,7 mln zł stanowił wkład gminy w przedsięwzięcia realizowane wspólnie z firmami deweloperskimi Modernbud i Sedyko i finansowane po połowie w ramach tzw. inicjatyw lokalnych.

Dotąd zbudowano ulice: Jankowskiego, Powstańców Warszawy, Kedywu, Okulickiego, Pileckiego, Hubalczyków i Batalionu Zośka. W najbliższych latach miasto planuje wykonanie kolejnych dróg na tym osiedlu.

FOT. UM LEGNICA

Dodaj komentarz