Legnica: Nowe autobusy za 11 mln

Fot. Paweł Pawlucy
Fot. Paweł Pawlucy

Ponad 11,6 mln zł będzie kosztować zakup ośmiu ekologicznych autobusów i przeszkolenie załogi Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy w zakresie ich obsługi i naprawy. Przetarg na ich dostarczenie wygrała firma Solaris Bus and Coach.

O tym, że władze Legnicy szukają firmy, która sprzeda miastu nowoczesne, ekologiczne, niskopodłogowe autobusy pisaliśmy w marcu (Legnicki Ratusz oglosił przetarg na zakup autobusów). W ramach przetargu wybrano już firmę Solaris, która podjęła się realizacji tego zadania za ponad 11,6 mln zł. Przypomnijmy, że 8,6 mln z tej kwoty miasto pozyskało z unijnego dofinansowania. Kwota ta wystarczy na zakup, spełniających normę EURO VI, dwóch autobusów klasy maxi (12 m), czterech hybrydowych klasy maxi (12 m) oraz dwóch klasy mega (15 m). Nad Kaczawę przyjadą one prosto z fabryki.

– Elementem uzupełniającym inwestycji będzie rozbudowa istniejącego już w ramach ITS systemu dynamicznej informacji przystankowej (DIP). W ramach tego zadania zainstalowanych zostanie pięć tablic na przystankach wzdłuż alei Piłsudskiego. Zarówno tablice, jak i autobusy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Pierwsze autobusy mają zostać dostarczone jesienią br., a kolejne – w 2018 r.

Dodaj komentarz