Opublikowany: śr, Maj 1st, 2019

Legnica nadal pozbywa się azbestu

W ciągu ostatnich pięciu lat z nieruchomości na terenie Legnicy zniknęły już 72 tony azbestu. Na tym jednak nie koniec – zapowiadają urzędnicy, chwaląc się dofinansowaniem od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Resort przekaże miastu 10 tys. zł na kompleksową inwentaryzację budynków pokrytych lub obłożonych wyrobami z azbestu. Zadanie obejmie nieruchomości na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, a także tereny, na których składowano niebezpieczne materiały.

– Dzięki aktualnym danym i wprowadzeniu ich do Bazy Azbestowej możliwe będzie ubieganie się o środki finansowe, w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, możliwe będzie usunięcie azbestu i wyrobów azbestowych z terenu Legnicy – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Jak wyliczają urzędnicy, w ciągu minionych pięciu lat gmina unieszkodliwiła w mieście 72 tony azbestu, co kosztowało ok. 40 tys. zł. Większość tej kwoty pochodziło właśnie z dotacji WFOŚiGW we Wrocławiu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..