W środę i piątek Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłaci pierwsze pieniądze w ramach programu Rodzina 500 plus. Środki otrzyma 200 osób. Pieniądze zostaną przelane na konta.
Dotychczas do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy wpłynęło około 3 tysiące wniosków o świadczenia wychowawcze zarówno w wytypowanych placówkach jak i przez Internet. Wszystkie są sprawdzane i weryfikowane. Następnie wydawane są decyzje.
Przypomnijmy, że od 1 kwietnia wnioski można składać w następujących punktach: w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy, ul. Poselska 13 (pok. 3, 4 i 6 w godz. od 8 do 15). W nowej placówce MOPS – ul. Rynek 3, w godz. od 8 do 15. W Szkole Podstawowej nr 10 (ul. Jaworzyńska 47), pok. 113 (parter), w godz. od 8 do 15. W Zespole Szkół Samochodowych (ul. Słubicka 7), pok. 4 w godz. od 8 do 15.
Wnioski można również składać elektronicznie oraz listownie.