LEGNICA. Molestował siostrę i jej trzy córki

zbokiPrzez osiem lat molestował swoje trzy siostrzenice! Wcześniej wykorzystywał także ich matkę. Prokuratura oskarżyła o przestępstwa seksualne 50-latka z podlegnickiej miejscowości.

– Zawiadomienie o przestępstwie, w marcu ubiegłego roku, złożyła matka dziewczynek, po tym jak się dowiedziała od najstarszej córki, obecnie osiemnastoletniej, że brat kobiety molestował ją seksualnie w latach 2004-2008, gdy chodziła od pierwszej do czwartej klasy – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jak się okazało matkę dziewcząt – gdy była w wieku 12-16 lat – także molestował. Siostrę przekonywał, że miedzy rodzeństwem są to normalne zachowania, a gdy chciała się poskarżyć matce – straszył, że popełni samobójstwo. Na złożenie zawiadomienia zdecydowała się dopiero, gdy skrzywdził także jej najstarszą córkę.

Śledztwo wykazało, że mężczyzna wykorzystywał nie tylko swą siostrę i jej najstarszą córkę. Ofiarami były też młodsze dziewczynki. Je z kolei molestował w latach 2006-2012, gdy nie miały jeszcze 15 lat. Jedna była w wieku 7-9 lat, a druga 10 lat. Na szczęście w ich przypadku były to sytuacje jednorazowe.

– Mężczyzna dopuszczał się wobec dziewczynek innych czynności seksualnych, a w stosunku do najstarszej także obcowania płciowego – ujawnia rzecznik prokuratury. – Po przesłuchaniu pokrzywdzonych przed sądem i uzyskaniu opinii biegłych psychologów, oskarżonemu postawiono zarzut molestowania trzech swoich siostrzenic w latach 2004-2012, w czasie, gdy nie miały ukończonych piętnastu lat – dodaje.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Twierdzi, że a siostra mści się na nim z powodu konfliktu w innej sprawie. Teraz ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi. W sprawie molestowania matki dziewczynek prokurator odmówił wszczęcia śledztwa z uwagi na przedawnienie.

Oskarżonemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszych losach zadecyduje Sąd Rejonowy w Legnicy.

Dodaj komentarz