Muzeum Miedzi w Legnicy, podobnie jak inne tego typu placówki w kraju, zaprasza w najbliższą sobotę na nocne wędrowanie po salach wystawowych.
Oto szczegółowy program imprezy. Wstęp bezpłatny.
17.30 powitanie w lapidarium
17.35 koncert Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy pod batutą Janusza Trepiaka (lapidarium)
18 otwarcie dwóch wystaw srebra, przygotowanych przez Galerię Sztuki w Legnicy w ramach Festiwalu Srebro 2015: 25 na 25. Biżuteria czasu wolności. XXV lat Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych (gmach główny, ul. św. Jana)
18.30-22 legnicki malarz Jarosław Jaśnikowski zaprasza do wspólnych podróży po alternatywnym świecie i odkrywania tajników jego warsztatu (gmach główny, ul. Św. Jana 1)
19 Artysta artyście – wspólne zwiedzanie wystawy Czesława Dźwigaja. Homage to Requiem Romana Maciejewskiego z dr Aleksandrą Adamską-Osadą (Akademia Rycerska)
19.30-22 Moja Marilyn Monroe – o fascynacjach ikoną popkultury opowie i narysuje Iwona Rostkowska (Akademia Rycerska)
20.30 Bycie… współbycie – pokaz fragmentu instalacji „Atawistyczna potrzeba tworzenia” Edyty Roli-Marcinowskiej (dziedziniec zamkowy)
20.30-23 Legnica nocą z wieży św. Piotra (wstęp tylko z wejściówką, dziedziniec zamkowy)
21 Zwiedzanie wystawy „W oczekiwaniu Ocaliciela” – Teatr Rysowania Franciszka Starowieyskiego wspólnie z kuratorem wystawy Łucją Wojtasik-Seredyszyn (gmach główny, ul. św. Jana 1)
21.15 koncert duetu wiolonczelowego – Katarzyna Trepiak i Jolanta Żukiewicz (gmach główny, ul. Św. Jana 1)
22 projekcja filmu Czesława Dźwigaja – Tak wiem! (Akademia Rycerska)
18-22 Gra miejska: dukaty księżnej Ludwiki (plansze w cenie 6 zł do pobrania w biurze informacyjnym Nocy Muzealnej)
17-22 bufet pod chmurką (lapidarium)
Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy. W Polsce w 2003 roku przygotowało ją jako pierwsze poznańskie Muzeum Narodowe. Na pierwszą Noc Muzealną w Legnicy Muzeum Miedzi zaprosiło w 2006 roku.
.